A magyar Suzukinak kéthavi készlete van
Az idei évben véget ér a válság az autóiparban, ám bizonytalan, hogy ezt az időszakot stagnálás vagy fellendülés követi-e - hangozott el a Joint Venture Szövetség rendezvényén kedden Budapesten.
Az idei évben véget ér a válság az autóiparban, ám bizonytalan, hogy ezt az időszakot stagnálás vagy fellendülés követi-e - hangozott el a Joint Venture Szövetség rendezvényén kedden Budapesten.
A gyártásmennyiség alapján második legnagyobb japán autógyár, a Nissan, keddi bejelentése szerint heteken belül teljesen helyreállítja termelését.
A japán atomerőmű-baleset okán számos kérdés merült fel a létesítmények biztonságáról és használatuk következményeiről. Olvasóink kérdéseire Kékesi György atomerőmű-szakértő válaszol.
Tízmillió forint értékű, tartós élelmiszerekből álló gyorssegélycsomagot adott át a kormány nevében Ódor Bálint, a Külügyminisztérium helyettes államtitkára a március 11-én Japánban bekövetkezett földrengés és szökőár károsultjai számára Ito Tecou japán nagykövetnek hétfőn Budapesten.
Leállítja a nagyszombati (Trnava) PSA Peugeot Citroen autógyár hétfőn a termelését, a hét további munkanapjain pedig egy műszakban működik tovább. A kényszerleállás a japán természeti katasztrófával függ össze, hiányoznak a szigetországban gyártott alkatrészek - írja az Új Szó című pozsonyi napilap hétfői számában.
Magas a tengervíz sugárszennyezettsége a Fukusima-1 atomerőmű ötös és hatos reaktorának közelében is, amelyek nem szenvedtek nagy károkat a március 11-i japán földrengésben és szökőárban - közölte hétfőn a japán atomenergia-biztonsági ügynökség.
Japán illetékesek szerint téves az a korábbi bejelentés, miszerint a sérült Fukusima-1 atomerőműben hirtelen nagyon megugrott a radioaktivitás szintje, s az egyik reaktorblokkban a radioaktivitás tízmilliószorosa volt a szokásos normális szintnek.
A Tokió északkeleti részén fekvő 40 szintes Grand Prince Hotel Akasaka a jövő héttől kezdődően 1600 embert fogad be, akik június végéig maradhatnak a szállodában.
A Japánt ért természeti csapások nemcsak a helyi gazdaságnak okoznak gondokat, hanem az igen kiterjedt globális együttműködés miatt a világ egészére befolyásuk van. Újfent kiderült, hogy a hatalmasnak és mindhatónak látszó globalizált gazdaság valójában milyen sérülékeny.
Közzétették az első felvételeket a japán földrengés után megsérült atomerőmű belsejéről, illetve arról, milyen körülmények között végzik a munkájukat a „fukusimai 50-ek” néven emlegetett, sokak által máris hősként tisztelt dolgozók – akik nemrégiben már újabb társakat kaptak az atomkatasztrófa elhárítására.